Większe rysy i pęknięcia na ścianach – jak sobie z nimi radzić

https://hunters.pl/oferta/poznan-zakladanie-alarmow.html

Gdy na ścianach zauważymy drobne rysy, przypominające pajęczą sieć, problem jest już zdiagnozowany – to rysy skurczowe, z którymi możemy sobie poradzić na domowe sposoby, za pomocą masy szpachlowej. Możemy mieć jednak również do czynienia z poważniejszymi usterkami i pokaźnymi pęknięciami, z którymi poradzenie sobie będzie nieco trudniejsze.

Pęknięcia takie są zwykle konsekwencją „naturalnej pracy” budynku, z reguły pojawiają się na krawędzi drzwi lub okna i biegną skosem do narożnika. Mogą być też spowodowane błędami podczas kładzenia fundamentów lub zmianami w gospodarce wodno-gruntowej.

Aby je zlikwidować potrzebna jest taśma reparacyjna albo włókniny i zaprawa szpachlowa. Najpierw rysę trzeba zaszpachlować, potem nałożyć taśmę i następnie znowu zaszpachlować.

Taśma wzmocni krawędzie i zapobiegnie dalszemu powstawaniu rysy, natomiast zaprawa ją wypełni i zlikwiduje nieestetyczny efekt. Dzięki temu nasza ściana nareszcie zacznie wyglądać normalnie, a osiągniemy to samemu i niewielkim kosztem, co stanowi zdecydowany powód do dumy.

zbiorniki retencyjne cristalpark.eu/oferta