Skład suplementów diety

www.knaf.pl

Każdy suplement diety ma nieco inny skład chemiczny. Można jednak wymienić elementy składowe tych środków, które powtarzają się najczęściej.

Jak łatwo się domyślić, w suplementach diety występują witaminy i składniki mineralne. Oprócz tego, znaleźć w nich można mnóstwo innych związków bioaktywnych.

Chodzi tutaj na przykład o bioflawonoidy, L-karnitynę, koenzym Q czy też kwas liponowy. Te pierwsze są związkami o charakterze barwników.

Mają one pochodzenie roślinne – w naturze odpowiedzialne są za nadawanie zabarwienia roślinom, w których się znajdują. Znajdziemy je chociażby w przyprawach, ziołach, warzywach, owocach czy też czerwonym winie.

Charakteryzują się silnym działaniem przeciwutleniającym i właśnie z tego powodu dodaje się je do suplementów diety. Poprawiają one pracę serca, zmniejszają ryzyko wystąpienia nowotworów, zwiększają odporność organizmu oraz uszczelniają naczynia krwionośne.

Dlaczego skład suplementów diety może być bardzo zróżnicowany? A chociażby dlatego, że poszczególne środki mają różne zastosowania.