Rola diety w codziennym życiu

Choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, dieta w naszym życiu odgrywa kluczową rolę. W młodszym wieku nie zwracamy uwagi na to co jemy. Często na naszych talerzach lądują produkty przetworzone, zawierające duże ilości cukrów. Coraz chętniej i częściej sięgamy po fast foody. Jest to z pewnością zdecydowanie łatwiejsze i szybsze rozwiązanie, jednak czy faktycznie takie dobre?

Tak jak jesz, tak żyjesz

W codziennym życiu niezwykle trudno jest nam podejmować słuszne decyzje żywieniowe. W szczególności, gdy dookoła nas czyha tak wiele pokus, jak chociażby „uśmiechające się” do nas pączki w cukierni, czy dostępne niemal na każdym kroku dania typu fast food.

I pomimo tego, że po tego typu daniach czujemy się świetnie, warto zdać sobie sprawę z tego, że jest to rozwiązanie akceptowalne wyłącznie na krótką metę. Oczywiście wszystko jest dla ludzi, a sięganie po niezdrową żywność raz na jakiś czas to nie koniec świata. Jednak umówmy się – raz na jakiś czas nie oznacza kilka razy w tygodniu. Pomimo tego, że początkowo nie odczuwamy negatywnych skutków „śmieciowego jedzenia”, z czasem możemy przysporzyć sobie sporych problemów. Dieta, a co za tym idzie, to co jemy, ma kolosalny wpływ na nasze życie. Od naszych wyborów żywieniowych zależy nie tylko nasze samopoczucie, ale również zdrowie.

Aby nasz organizm czuł się w pełni odżywiony nie wystarczy dostarczyć mu solidnej dawki kalorii. Kluczową rolę odgrywają poszczególne składniki odżywcze takie jak białka, węglowodany i tłuszcze. Dorosły organizm potrzebuje wszystkich składników odżywczych, więc nie możemy skupić się na dostarczaniu mu wyłącznie węglowodanów i tłuszczów. Bardzo często zapominamy również o minerałach i witaminach, które mają kolosalny wpływ na funkcjonowanie całego naszego organizmu. Witaminy są odpowiedzialne za prawidłową pracę serca, za mocne kości, czy sokoli wzrok. Dostarczając organizmowi wyłącznie cukrów i węglowodanów, odbieramy mu to co najcenniejsze – możliwość utrzymania go w zdrowiu przez długie lata.

https://www.formeds.com.pl/produkt/332/F-CISTUS www.bukszowana.pl