Nieruchomości w pobliżu lasu – wady i zalety lokalizacji

Śpiew ptaków i zapach lasu to często otoczenie, o którym wielu marzy. Dlatego dużym zainteresowaniem wśród osób unikających dużych skupisk ludzkich cieszą się lokalizacje nieruchomości w bardzo bliskiemu sąsiedztwie terenów zalesionych. Rozwiązanie to jest ciekawe i posiada wiele plusów. Jednakże pod wpływem emocji, wynikających z zachwytu pięknem okolicy mogą nam umknąć minusy. Należy poddać je analizie wydając pieniądze na budowę lub kupno domu pod lasem.

Mankamenty sąsiedztwa lasów Jeżeli nie przepadasz za częstymi odwiedzinami dzików, zastanów się nad inwestycję w nieruchomość pod lasem dwa razy. Ponieważ inwazji tych leśnych mieszkańców można spodziewać się w okresie od wiosny do zimy i niekoniecznie będziesz ją uważał za przyjemna. Podobnie jest w przypadku wielu innych zwierząt. Możesz któregoś ranka spotkać pod kołami samochodu lisa lub zająca. Pamiętaj też, iż latem będziesz znacznie bardziej narażony na ugryzienia komarów niż pozostali.

Grzyby także nie odpuszczą możliwości wystąpienia w Twoim ogrodzie. Nie zawsze jest to plus i często trzeba podejmować uciążliwą walkę z nimi. Las ma także odmienne podłoże niż inne lokalizacje, które znacznie częściej są wybierane pod zabudowę. Będzie tu znacznie bardziej wilgotno, co wpłynie na wybór roślin ogrodowych. Warto też uwzględnić różne anomalie pogodowe. W przypadku silnych wiatrów oraz burz narażamy siebie i rodzinę na spore niebezpieczeństwo. Sąsiedztwo wysokich, starych sosen, brzóz i innych drzew nie należy do zbyt bezpiecznych w czasie tego typu pogody. Zimą możemy nie móc opuścić domostwa na skutek zaśnieżenia. Co tez jest sporym utrudnieniem przy wyborze omawianej lokalizacji. Warto przemyśleć powyższe wady, ponieważ z niektórymi nie da się wygrać i lepsze może okazać się zupełnie inne rozwiązanie.

Nie zawsze patrenie na świat przez różowe okulary jest możliwe 🙂 Dom przy lesie to wyzwanie, które może Cię przerosnąć.