Nieruchomości – mieszkanie w blokach vs dom jednorodzinny

Plewiska  mieszkania na sprzedaż Plewiska Domy i mieszkania z ogródkiem Poznań Plewiska, na sprzedaż od dewelopera -

Różnice pomiędzy mieszkaniem w jednorodzinnym domu, a funkcjonowaniem w zabudowie bloków są spore. Warto je poznać zanim zdecydujemy się na przeprowadzkę lub zakup nowego lokum. Te dwa typy nieruchomości posiadają kilka specyficznych cech i uwarunkowań, które przekonują i jednocześnie zrażają niektórych inwestorów.

Jak mieszka się w bloku?

Na początku przyjrzyjmy się blaskom zamieszkania w mieszkaniu usytuowanym na jednym z wielu podobnie wyglądających blokowisk. Z pewnością jego plusem będzie położenie w bliskim sąsiedztwie z centrum miasta i dogodny dostęp do środków komunikacji miejskiej. Poza tym nie będzie trzeba dbać o ogród. Nie wszyscy kochają dbać o rośliny. Mały balkon czasem wystarcza.

Niewielka powierzchnia poszczególnych pomieszczeń też jest zachęcająca. Pod względem jej aranżacji oraz późniejszego pilnowania porządku powinno być łatwiej niż w dużym domu jednorodzinnym. Obecność windy będzie doceniana za każdym razem, gdy zrobimy duże zakupy i nie będziemy w stanie wejść na ostatnie piętro. W tym miejscu minusem, na jaki należy wskazać jest wspomniana zabudowa piętrowa. Zdarzają się bloki będące typowymi wieżowcami mającymi po piętnaście pięter. Mieszkanie w tak wysoko usytuowanym mieszkaniu nie zawsze jest przyjemne, zwłaszcza w okresie cieplejszych miesięcy. W blokach ściany nie należą do szczelnych, dlatego bez problemu usłyszymy kłótnie sąsiadów lub wyczujemy zapach gotowanego obiadu. Awarie np.

hydrauliczne najczęściej zdarzając się w jednym z mieszkań dosięgają też pozostałych mieszkańców.

Jak mieszka się w domu?

Natomiast dom jednorodzinny to przede wszystkim przestrzeń. Można ulokować tę nieruchomość w oddali od zgiełku miasta i spędzać spokojne popołudnia w otoczeniu natury i rodziny. Dom to szansa na stworzenie własnego azylu bez obecności niepożądanych głosów. To spokój, o który ciężko w blokach, gdzie notorycznie słyszymy różne odgłosy. Jednakże ostoja ta to też dodatkowe wydatki i wysiłek zimą , gdy cztery katy wymagają ocieplenia i nie zajmie się nimi spółdzielnia. Obowiązek troski o zewnętrzny wizerunek domu nie zawsze przysparza szczęścia, szczególnie pod względem finansowym. Problem z jednorodzinnym domem polega także na tym, że znacznie trudniej go wynająć lub sprzedać w przeciwieństwie do mieszkania w bloku.

.

PRAPA Handlowe lokale do wynajęcia Swarzędz Centrum Handlowe Agrobexu