Mleko krowie – czy warto pić?

Od dawna trwa spór, czy pić mleko krowie. Wśród dietetyków i lekarzy znajdziemy zarówno zwolenników spożywania tego napoju, jak i przeciwników. Każda z grup ma racjonalne argumenty na poparcie swojej tezy. Zatem, spróbujmy się zastanowić, czy warto pić mleko prosto od krowy. Zwolennicy picia mleka krowiego twierdzą, że zawiera ono wapń potrzebny do budowy mocnych kości oraz zapobiega osteoporozie i złamaniom.

Ponadto jest źródłem składników mineralnych, takich jak fosfor, cynk, potas czy magnez. Z kolei przeciwnicy uważają, że dorosłe osoby nie powinny go spożywać ze względu na nietolerancję laktozy oraz zawartość szkodliwego tłuszczu mlecznego. Poza tym argumentują, że mleko krowie jest jednym z najgroźniejszych alergenów pokarmowych i uczula wiele dzieci. Mówią również o dużej zawartości szkodliwego cholesterolu oraz przyczynianiu się do powstawania nadwagi. Jak widać nie do końca wiadomo, kto ma rację i czy warto pić mleko.

Z pewnością spożywane w umiarkowanych ilościach nie przyniesie negatywnych skutków dla naszego zdrowia, a dostarczy cennych substancji odżywczych.

Sprawdź jak joga poprawi Ci codzienne samopoczucie.