Kawa – pij z umiarem i ciesz się zdrowiem

www.california-tan.pl

Każdy z nas zapewne zna osoby, które nie wyobrażają sobie poranka bez kubka kawy. Wiele osób jest wręcz od niej uzależnionych i musi wypić dziennie kilka kaw, aby móc normalnie funkcjonować w pracy.

Często jednak sporo się słyszy, że kawa to używka, która negatywnie oddziałuje na nasze zdrowie. Jak kawa wpływa na nasz organizm i czy jest szkodliwa? Kawa zawiera kofeinę, która podnosi poziom ciśnienia we krwi oraz przyczynia się do wielu chorób serca.

Z tego powodu lekarze apelują o ograniczanie picia kawy do jednej filiżanki dziennie. Trzeba pamiętać, że kawa spożywana w dużych ilościach może zaszkodzić.

Jednakże picie kawy sporadycznie, z umiarem nie wywoła negatywnych dolegliwości. Warto wiedzieć, że kawa nie tylko podnosi ciśnienie i poprawia nastrój, ale również ma korzystny wpływ na nasze zdrowie.

Przede wszystkim przyspiesza metabolizm i zapobiega zachorowaniu na raka jelita grubego. Ponadto zmniejsza ryzyko udaru mózgu, zawału serca oraz zachorowania na miażdżycę, ponieważ nie dopuszcza do gromadzenia się cholesterolu.

uczulenia przeciwsłoneczne okulary dla dzieci Bydgoszcz optyk