Gdy kapie woda z kranu

Cieknący kran to koszmar wielu łazienek. Po pierwsze wiąże się to ze zwiększoną stratą wody, gdyż ciągłe kapanie, nawet bardzo niewielkie, doprowadza z czasem do nagromadzenia się pokaźnego zbiorniczka zmarnowanej wody. Kolejna sprawa to po prostu fakt, że kapiący kran strasznie przeszkadza i psuje nerwy wszystkim domownikom.

Dlatego najlepiej wymienić uszczelkę, póki usterka jest jeszcze niewielka. Nieszczelne uszczelki to jedna z najczęstszych przyczyn kapania wody. Warto najpierw zdiagnozować, w którym miejscu nastąpiła usterka, żeby wymienić jej odpowiednią część.

Na przykład jeśli woda kapie do dokręceniu kurków wymienimy uszczelkę na głowicy, gdy wypływa także spod śruby stawiamy zupełnie nowy mechanizm. W Internecie można znaleźć wiele, bardzo dokładnych instrukcji, jak bezproblemowe przejść przez ten cały proces, dzięki czemu nie będzie konieczności wzywania specjalisty. Natomiast ważne, by pamiętać o zakręceniu dopływu wody przed rozpoczęciem prac – w przeciwnym razie możemy zalać całe mieszkanie.

hydraulik nieporęt Nowe domy i mieszkania szeregowe Luboń od dewelopera w pobliżu Poznania