Czy suplementy diety to leki?

www.archivorthodoxy.org

Chyba każdy z nas spotkał się z reklamami suplementów diety. Jest ich naprawdę sporo. Trzeba przyznać, że bardzo często są one podobne do reklam leków. Czy jednak można zestawiać ze sobą te dwa rodzaje substancji chemicznych? Oficjalnie w Unii Europejskiej, czyli również w Polsce, suplementy diety nie są tożsame z lekami.

Jest to zapisane w prawie unijnym oraz naszym krajowym. Nie wszędzie jednak tak właśnie jest. Z pewnością, oba rodzaje omawianych środków są do siebie podobne, a stosuje się je po to, żeby być zdrowszym. Niektóre organizacje czy też kraje uznają suplementy za żywność – nie ma w tej kwestii całkowitej zgodności.

Suplementy diety, podobnie jak leki, nie mogą być produkowane w dowolny sposób. Nakłada się na nie bardzo skrupulatne normy, żeby przypadkiem nikomu nie zaszkodziły. Do suplementów dołącza się, podobnie jak do leków, ulotki, które zawsze trzeba przeczytać, zanim zacznie się stosować dany środek. Warto również konsultować tego typu kwestie z lekarzami oraz farmaceutami.

jąkanie terapia