Czy dieta to wyrok?

https://www.formeds.com.pl/cat/97/Odpornosc

Dieta wielu osobom kojarzy się z mnóstwem wyrzeczeń. Oczywiście, dieta jest pewnego rodzaju określonym sposobem żywienia, jednak wbrew pozorom, może być ona niezwykle zróżnicowana, a przede wszystkim smaczna. Aby przekonać się do diety, w pierwszej kolejności należy zmienić sposób myślenia o niej. Warto pamiętać o tym, że dieta to nie wyrok, w szczególności, gdy mówimy o dobrowolnych zmianach sposobu żywienia. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku osób, które są zmuszone do przejścia na dietę ściśle określoną przez lekarza, ze względu na stan zdrowia.

Ściśle określoną dietę mogą mieć zaleconą osoby po zawałach serca, osoby zmagające się z miażdżycą, osoby otyłe, diabetycy, czy osoby cierpiące na zespół jelita drażliwego. W każdym jednak z tych przypadków najważniejsze jest zrozumienie, że zmiana sposobu żywienia, ma znaczący wpływ na stan zdrowia. W przypadku bowiem niestosowania się do zaleceń lekarza, istnieje bardzo duże ryzyko pogłębienia choroby. Zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem wydaje się przestrzeganie zaleceń lekarza prowadzącego.

Diety odchudzające bez smaku?

Duża część osób, diety odchudzające kojarzy z niesmacznymi i mdłymi potrawami i nieustannym odczuwaniem głodu.

Warto uświadomić sobie, że diety odchudzające, podobnie jak diety zalecone przez lekarza ze względów zdrowotnych, nie są wyrokiem. Współcześnie mamy ogromne możliwości odchudzania się ze smakiem. Pomagają w tym m.in. portale, czy blogi kulinarne, na których można odnaleźć mnóstwo ciekawych propozycji niskokalorycznych potraw o zaskakujących smakach.

Osoby odchudzające się nie powinny rezygnować z regularnego żywienia. Ważne jest natomiast, aby przyjmowane posiłki były niewielkie, i aby każdy z nich zawierał porcję warzyw lub owoców. Wbrew pozorom w dietach odchudzających znajduje się także miejsce na słodycze. Jednak nie mowa tutaj o batonikach, czy cukierkach dostępnych na sklepowych półkach, a o zdrowych słodyczach, które warto przygotować samodzielnie. Do przygotowania zdrowych, słodkich przekąsek warto wykorzystać migdały, rodzynki, pełne kakao, czy miód.

Każdy z nas jest człowiekiem i każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje dostarczyć organizmowi cukru. Ważne jest to, aby był to cukier zdrowy, który oprócz chwili przyjemności daje organizmowi coś więcej.

erak.com.pl