Co zyskasz dzięki spożywaniu warzyw?

Mówiąc o zdrowym odżywaniu sporo czasu poświęca się zachęcaniu do jedzenia warzyw w dużych ilościach. Nie od dziś wiadomo, że warzywa to doskonałe źródło witamin, błonnika oraz innych substancji odżywczych.

Co zyskujemy dzięki spożywaniu kilku porcji warzyw w ciągu dnia? Jedząc warzywa codziennie, w odpowiednich ilościach, możemy zredukować ryzyko zachorowania na niektóre nowotwory. Buraki, marchew, sałata czy rzodkiewka zawierają substancje antyrakowe i z tego powodu lekarze zalecają ich spożywanie w profilaktyce nowotworowej.

Ponadto witaminy i minerały zawarte w warzywach mogą zapobiec wystąpieniu cukrzycy oraz chorób serca. Spożywanie warzyw może skutecznie uchronić przed miażdżycą oraz zawałem serca.

Poza tym dieta bogata w warzywa znacząco obniży poziom ciśnienia we krwi oraz poziom cholesterolu. Oczywiście, nie można zapominać, że jedzenie warzyw to również sposób na zdrowe i mocne włosy, paznokcie, ładną cerę oraz zgrabną sylwetkę.

Jak widać, warzywa zawierają cenne składniki, które mogą uchronić nasz organizm przed chorobami oraz znacząco poprawić nasz stan zdrowia.

gabinet okulistyczny badanie wzroku Bydgoszcz wad oczu www.pinb.czest.pl